Co wyróżnia naszą kuchnię?
Opiera się na tradycyjnych recepturach i głównie lokalnych składnikach.

Jakie to ma znaczenie?

Zdrowie – najważniejsze składniki kupujemy od lokalnych dostawców. Wiemy zatem skąd pochodzą i w jakich warunkach zostały wytworzone. Już sam brak konieczności długiego składowania i transportu sprawia iż są najwyższej jakości i pozbawione konserwantów.

Gospodarka – kupując składniki lokalne kierujemy pieniądze na nasz rynek. Do naszych sąsiadów, którzy też kupują tutaj. Dzięki temu zapewniamy pracę szerokiej grupie ludzi.

Ekologia – towary trzeba dowieźć. Im większa odległość tym większy koszt ekologiczny. Samochody, samoloty, statki. Towary codziennie pokonuje wiele kilometrów a to nie tylko koszt paliwa, ale przede wszystkim poważne obciążenie środowiska. Kupując produkty wytworzone lokalnie oszczędzamy planetę. Nie musimy też kupować żywności specjalnie pakowanej. To mniej plastiku.

Równowaga – w czasach gdy myśli i zdjęcia krążą z prędkością światła potrzebujemy chwili spokoju. Nasze dania przygotowywane są właśnie tak. Dla Was, z pietyzmem, dbałością o to by były takie jakie powinny być. Według oryginalnych receptur, bez drogi na skróty!
Slow food! I chcemy, byście tak właśnie je spożywali. Nie szybko, ale rozkoszując się smakiem, ciesząc towarzystwem, bo jedzenie to przyjemność która jak nic innego zasługuje na czas.

Czy nasze dania mają smakować wszystkie, wszystkim? Absolutnie nie! Każdy pamięta z dzieciństwa smaki które uwielbiał i takie których nie znosił. Jeśli w naszej karcie znajdziecie te ostatnie, pamiętajcie, że na pewną są też ich amatorzy. Niekoniecznie Wy. Nam przyświecała idea kuchni jaką zapamiętaliśmy z dzieciństwa. To jedno, dwa dania dla których dalibyście się pokroić. Ulubione przez duże „U”. Znajdźcie je, i zamawiajcie gdy tylko najdzie Was ochota! Właśnie dla nich!
Bo po to jest Różana!
Jak ciepłe łóżko!
Jak bezpieczny port!
Jak tradycyjna lokalna kuchnia!